google36cea2328cc0dd2a.html

Wszystko o szkle w mieszkaniu

Wszystko o szkle w mieszkaniu

Modne wnętrza projektowane we współczesnych budynkach mieszkalnych cechuje znaczący udział szkła w kształtowaniu zarówno przestrzeni mieszkania, jak i jego wykańczania i dekorowania. Kariera szkła jako materiału stosowanego we wnętrzach zwiększa się w miarę postępu osiągnięć technologicznych przemysłu szklarskiego, który odpowiada na ogromne zapotrzebowanie na szkło w nowoczesnej architekturze. Ogromne zróżnicowanie oferty szkła wynika z potrzeby dostosowania cech użytkowych i estetycznych do wszelkich, najbardziej wyrafinowanych koncepcji wystroju wnętrz i kształtowania architektury. Im bogatsza oferta szklanych materiałów tym ciekawsze pomysły na ich wkomponowanie w nasze otoczenie, jako że szkło nie ma sobie równych pod względem perfekcyjnego wyglądu i innych walorów estetycznych.

Poniżej podajemy charakterystykę szkieł dostępnych na rynku:

MATELUX szkło półprzezroczyste z satynowym wykończeniem, o powierzchni trawionej kwasem. Szkło to produkowane jest w czterech kolorach i trzech stopniach przezierności. Kolorystyka szkła MATELUX barwionego w masie obejmuje odcienie brązu, szarości, zieleni i błękitu. Szkło przeznaczone jest do ścianek działowych, frontów meblowych i otworów okiennych. Satynowane powierzchnie zachowują odporność na plamienie i łatwą zmywalność gdyż w procesie trawienia kwasem struktura szkła ulega jedynie minimalnemu naruszeniu. Kolorystyka, dzięki bardzo subtelnym odcieniom, zachowuje “szklany” charakter, ułatwiając zestawienia z dowolną barwą wnętrz.

LACOBEL szkło nieprzezroczyste, malowane jednostronnie farbami, w czternastu standardowych kolorach i dwudziestu trzech kolorach na specjalne zamówienie (powyżej 500 m2). Szkło LACOBEL zachowuje naturalną gładkość powierzchni frontowej (jest błyszczące). Przeznaczone do wnętrz świetnie nadaje się jako wykładzina ścian i wykończenia mebli w pokojach i łazienkach.

 

MATELAC szkło to powstaje w wyniku połączenia techniki trawienia kwasem powierzchni satynowanej MATELUX z techniką malowania szkła nieprzezroczystego LACOBEL (trawiona jest jedna powierzchnia tafli, a malowana druga). Piękna gama dostępnych dwunastu kolorów, od czystej bieli do pełnej czerni daje nowe możliwości kształtowania bogatej kolorystyki wnętrz mebli i okładzin ściennych, natomiast delikatna, matowa struktura powierzchni nadaje barwom szlachetnej głębi, dzięki czemu meble i elementy wyposażenia robią wrażenie nowoczesnych i awangardowych. Szkło o pełnych barwach nie było dotąd powszechnie używane, stąd otwierają się zupełnie nowe możliwości dekorowania wnętrz.

DIAMANT szkło ekstra-białe, idealnie czyste, jasne i całkowicie przezierne. Nadaje się do wydzielania wnętrz, których wystrój, wyposażenie i kolorystykę chcemy eksponować bez żadnych zniekształceń. Pozostaje efekt elegancji, blasku i świetlistości szklanej przegrody.

VISION-LITE PLUS to wytwarzane na bazie szkła ekstra białego szkło antyrefleksyjne. Przeznaczone do stosowania w oknach wystawowych i gablotach ekspozycyjnych, całkowicie eliminuje odbicia i odblaski, dzięki czemu eksponowane wyroby możemy oglądać bez żadnych odkształceń i zakłóceń.

SATINOVO MATE szkło o powierzchniach matowych ale zarazem jedwabiście gładkich, wytrawiane kwasem. Szkło satynowane idealnie rozprasza światło – nadaje się do frontów mebli i ścianek działowych częściowo zasłaniając wnętrza i do elementów podświetlanych.

PRIVA-LITE szkło tzw. inteligentne. Dzięki możliwościom systemu regulacji przezierności może zasłaniać lub ukazywać pomieszczenia, które wydzielono przeszklonymi ściankami działowymi z tego typu szkła.

MASTERGLASS (fot. 16) szkło ornamentowe do zastosowań architektonicznych. Zastosowane ornamenty mają regularne, geometryczne wzory idealnie rozpraszające światło, stanowią materiał nadający się do produkcji okien, mebli, balustrad, drzwi i ścian. Dzięki rastrowym wzorom reliefów znakomicie komponuje się z nowoczesną architekturą.

DEKORGLASS ten rodzaj szkła stanowi bogatą ofertę szkła do wnętrz, poczynając od wzorów tradycyjnych, używanych od dziesiątków lat do szklenia drzwi mieszkaniowych i meblowych, aż po najnowsze wzory takie jak THELA, MARIS czy NEMO. Wzory te charakteryzują się geometryczną regularnością rowkowania, bądź fakturą tkaninową, dzięki czemu nadają się do konstruowania płaszczyzn czy form przestrzennych o wybitnie geometrycznych prostokreślnych formach.

SERALIT EVOLUTION szkło hartowane bezołowiowe z sitodrukiem. Szkło zdobione może być w nieograniczonej wręcz gamie wzorów, a jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo i wytrzymałość niezbędne w przypadku konstrukcji wielkopłaszczyznowych.

GLAS GALERY Kolor – to grupa szkła kolorowego, barwionego w masie, foliowanego kolorowymi foliami lub powlekanego emaliami barwnymi. Są to:

STAPID COLOR szkło laminowane kolorowe, dostępne w szerokiej gamie przeziernych i półprzeziernych odcieni. Stosowanie tak barwionych szkieł daje ciekawe efekty we wnętrzach, w których barwa szklanych elementów staje się efektownym sposobem aranżacji i dekoracji. Przeznaczone jest do tworzenia przeszklonych ścianek, szklanych drzwi, świetlików, podwieszanych sufitów, balustrad, stopni schodów itp.

SATINOVO MATE szkło trawione kwasem, barwione. Ten typ szkieł, barwionych w masie w czterech delikatnych kolorach: brąz, zieleń, szarość i róż, ma zastosowanie przy wydzielaniu wnętrz poprzez kolorowe szklane ekrany komponujące się z wystrojem pomieszczenia, gdy chcemy zasłonić je przed zaglądaniem osób postronnych, a jednocześnie wpuścić dodatkowe światło.

Share This

Polub to

Udostępnij swoim znajomym!